Zeekomkommers en doopvontschelpen; op zeesafari in Kenia

Kenia staat natuurlijk bekend om de vele safari’s die je er kan doen. Terwijl je lekker relaxed in een jeep of busje zit, zie je de mooiste dieren aan je voorbij gaan, waaronder misschien wel de Big Five! Toch is er ook nog een andere reden om naar Kenia te gaan, namelijk voor de dieren en planten onderwater. En die zie je dan niet door te snorkelen, maar door over rotsen in het water te lopen.

Tijdens onze reis door Kenia, sliepen we onder andere in een hotel aan het strand. Over dit strand liepen de hele dag locals. Deze mensen probeerden hun dagelijkse kost te verdienen, door safari’s te verkopen.
Op het strand ontmoetten we ‘Captain Jack’. Een Keniaan waarmee we verschillende safari’s hebben gedaan, samen met familieleden die ook mee waren.
Met Captain Jack hebben we ook een zeesafari gedaan. Dit doe je tijdens eb, want dan liggen de rotsen niet meer onder het wateroppervlak, waardoor je allemaal prachtige dieren kan bewonderen. We voeren met een gammel bootje naar de rotsen toe. Waterschoenen aan, en de zeesafari kon beginnen!

CIMG6989
Skelet van een zee-egel

Toen we net bij de rotsen waren aangekomen, lagen er al allemaal zee-egels. Gelukkig hadden we waterschoenen aan, anders waren we zeker weten gestoken. Hierboven zie je een skelet van een zee-egel, deze lag ook tussen de rotsen. Aan elk puntje die je ziet, zat ooit een lange stekel.
We kwamen ook zee-egels tegen met een heel groot oog erbij. Dit zag er heel apart uit, want het leek wel een beetje op een mensenoog.

Wist je dat er ook eetbare zee-egels zijn? Deze worden levend opgegeten. Wij moeten er niet aan denken, brrr! 

CIMG6991
Is het een schelp? Of een plant? Of een dier?

Nadat we allemaal andere dieren hadden gezien, als bijvoorbeeld een zeekomkommer, zeespinnen en zeerupsen, kwamen we dit ‘schelpje’ tegen. Lijkt onschuldig, is het zeker niet! Dit ‘schelpje’ is namelijk een diertje dat heel hard kan bijten. Captain Jack ging zacht met een stokje langs de schelp… KLATS! Hij klapte gelijk dicht, en kwam ook met geen mogelijkheid meer los. Als je dit ‘schelpje’ dus een keer tegenkomt; zwem er met een grote boog omheen! 😉
In Nederland kwamen we erachter dat deze schelp de ‘doopvontschelp’ is. Volgens de site van het Wereld Natuur Fonds is deze schelp niet gevaarlijk voor duikers. Alleen toch zouden wij de schelp nog steeds omzeilen…

CIMG6981
Eyo Captain Jack!

Wist je dat de meeste zeesterren vijf armen hebben, maar dat er ook zeesterren zijn die wel 40 armen hebben? Als er een arm breekt, groeit deze vanzelf weer aan.
Bron: Wereld Natuur Fonds

Captain Jack was heel blij dat we ook nog zeeslangen en murenen tegenkwamen. Maar toen hij ook nog allemaal zeesterren zag, was zijn dag helemaal goed! En die van ons ook, want kijk hoe blij the Captain op de foto staat! Daarnaast waren de zeesterren natuurlijk ook gewoon heel bijzonder en mooi. Ze waren de perfecte afsluiting van onze zeesafari.

Ben jij wel eens op zeesafari gehoord? Of zou je juist graag op zeesafari gaan? Laat het weten! 

Één reactie Voeg uw reactie toe

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s