Anders Curacao: 8 bijzondere bezienswaardigheden op Curacao

Curacao: het eiland van witte stranden en palmbomen. Van grote hotels en dure restaurants. Van brandende zon en kleurrijke vissen in de zee. Maar ook hét eiland dat je aan Nederland doet denken, omdat iedereen Nederlands spreekt en je boodschappen kan doen bij de Albert Heijn of de Spar. Is dit de enige kant van Curacao die er is? 

Nee! Curacao is veel meer dan dat. Curacao heeft een prachtige natuur en indrukwekkende cultuur. Toen wij op het eiland hebben wij ons erg in de natuur en cultuur verdiept. We hebben drie weken over het eiland gecrost en hebben de meest prachtige dingen gezien. Wil je weten wat we hebben gezien? Dat staat in het lijstje hieronder!

Willemstad
Inkoppertje. Natuurlijk móet je Willemstad bezoeken. De gekleurde huisjes, de brug die Punda en Otrabanda verbindt en het verschil tussen deze wijken. Punda is erg rijk. De huisjes die je ziet als je op Willemstad googlet, zijn de huisjes in Punda. Erg leuk is het om in Punda een wandeling te maken en belangrijke panden, beelden en plekken te zien uit de geschiedenis van het eiland. Er is ook een drijvende markt in Punda.
Otrabanda is een armer gedeelte van Willemstad. De huisjes zijn kaler, minder fel en minder kleurrijk. Er is ook minder te zien en te doen in Otrabanda. Behalve dan een overheerlijk taartje eten in de Gouverneur. Dit is een bekend restaurant en café waar de appeltaart een aanrader is!
De brug tussen Punda en Otrabanda is natuurlijk ook al een bezienswaardigheid op zich. Vooral als ‘ie open- en dichtgaat. Erg leuk om te zien!

CIMG9754
Hallo Willemstad!

Serena’s Art Gallery
De bekendste en leukste kunstvorm van Curacao zijn de bekende Chichi’s. Chichi’s zijn beeldjes van vollere vrouwen in allerlei felle kleurtjes. Serena is een Duitse vrouw, die het bedrijf waar de Chichi’s worden gemaakt heeft opgericht. Ze heeft alleen maar vrouwen in dienst, zodat vrouwen op Curacao ook werk hebben.
Je kan bij de Serena’s Art Gallery kijken in de tuin, het atelier en de winkel. Natuurlijk hebben wij ook een beeldje mee naar huis genomen. Onze Chichi heeft een jurkje in het oranje met groene blaadjes op het jurkje. Dat is het leuke aan die Chichi’s; geen enkele is hetzelfde 🙂 . 

Tugboat
Onze mooiste snorkelervaring van onze Curacao-reis was snorkelen bij Tugboat. Dit is een wrak van een schip in de Caracasbaai. Dit is een hele gave plek om te snorkelen en er zijn nooit zo veel mensen. Koraal, vissen, zee-egels, alles leeft in en rondom de boot in de Caracasbaai.

Voor de 4 mooiste stranden van Curacao: klik hier!

Hato
Terug naar de tijd van de Indianen! Hato is namelijk een plek waar duidelijk te zien is dat er Indianen op Curacao gewoond hebben. In Hato kun je als een soort Indiana Jones ‘rondhobbelen’ van grot naar grot. In deze grotten zijn Indianentekeningen te zien en je kan je makkelijk voorstellen hoe de Indianen hier vroeger leefden.
Er zijn veel verschillende planten en bomen in Hato. Daarnaast waren er trouwens ook veel leguanen (boomkippen en blauwblauws genaamd) in Hato. Supertof!

CIMG9664
Cactussen bij de Grotten van Hato

Struisvogelboerderij
Natuurlijk gingen wij ook hier even een kijkje nemen! Veel bezoekers van Curacao komen wel even buurten op deze boerderij. Logisch; het is ook erg bijzonder. Daar aangekomen werden we opgehaald door een gids in een mega-jeep. Hier pasten makkelijk dertig mensen in. Nu wachtte op ons de standaard rondleiding op het terrein. Langs baby struisvogels en volwassen struisvogels.
We hebben op struisvogeleieren gestaan (zo’n ei houdt dat gewicht gek genoeg makkelijk) en we hebben de struisvogels gevoerd. Die beesten pikken hard! Het kostte moeite om de bak waar het voer in zat vast te houden! Er is ook een restaurant bij de farm, waar ze onder andere struisvogeleieren en -vlees serveren. Ons niet gezien.

CIMG9702
Vrolijke struisvogel op de struisvogelboerderij

Flamingos in Sint Willibrordus
Oké, je ziet ze niet altijd. Maar als je ze ziet, ben je wel diep gelukkig. En vaak zijn ze er wel. Wij hebben de flamingo’s gewoon op een roadtrip-dagje meegepakt en we zijn even met de auto bij Sint Willibrordus gestopt. Heel leuk. Ze waren wel een beetje ver weg, maar dat mocht de pret niet drukken… Prachtig!

CIMG9836
Vliegende flamingo’s bij Sint Willibrordus

Kura Hulanda
Dit is een indrukwekkend museum in Willemstad, over het slavernijverleden van Curacao, waar Nederland natuurlijk een grote rol bij heeft gespeeld. Heel heftig om te zien en horen, maar wel erg belangrijk.

Christoffelpark
Onze favoriet! Dit natuurpark mag je echt niet missen! Het échte gevoel dat je toch echt in Midden-Amerika bent krijg je hier! De natuur, de wildlife (leguanen, vlinders en de meest bizarre vogels)… Heel gaaf om te zien! Het is allemaal droog en dor, maar dat maakt het juist zo tof. Er zijn ook enkele gebouwen in het park te vinden, waar ook meer van de geschiedenis van dit eiland wordt toegelicht. Het kan hier wel echt héél heet zijn, dus neem zonnebrand en petje mee.

CIMG9809
Het einde van de wereld in het Christoffelpark

TIP: Rijd door Christoffelpark met een auto! Dan kan je meer zien en het is ook een erg leuke en avontuurlijke manier om het park te verkennen!

Heb jij nog iets toe te voegen? Ben je het met ons eens? Wat mag je volgens jou zeker niet missen in ‘anders Curacao’?

 

Één reactie Voeg uw reactie toe

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s