Overnachten in Quanhua Temple in Miaoli, Taiwan; op slechts anderhalf uur rijden van Taipei!
Het is zes uur ’s ochtends als we een gong horen. Het geluid komt van redelijk ver weg, maar is – in de serene bergen van Noord-Taiwan – behoorlijk overheersend. Met een flinke jetlag is het vroege opstaan even pittig, toch kijken we al maanden uit naar dit moment. We zijn in Quanhua Temple, waar we overnachten tijdens onze tweeweekse rondreis door Taiwan. Er staan nog genoeg gave steden, tempels en andere bezienswaardigheden op de planning, maar eigenlijk weten we al zeker dat dít onze favoriete dag van de reis gaat worden. Slapen in een tempel, 24 uur meeleven met de monniken en dat allemaal met een uitzicht waar je U tegen zegt… Wie wil dat nou niet?! Ben jij benieuwd hoe je in Taiwan, op nog geen anderhalf uur van hoofdstad Taipei, kunt overnachten in een tempel? We houden deze bijzondere spot het liefste geheim, maar oké… Voor jou maken we een uitzondering!


Lion’s Head Mountain, Miaoli
Bij de naam Lion’s Head Mountain denk je misschien aan Leeukop, een berg in Zuid-Afrika. Maar wist je dat er ook een gelijknamige berg in Taiwan te vinden valt? Deze berg is bijna 500 meter hoog; dat valt behoorlijk mee dus, ook voor Taiwanese begrippen. Vanwaar de naam dan? De top van de berg lijkt verdacht veel op een leeuwenkop.
Lion’s Head Mountain (in het Traditioneel Chinees: 獅頭山, in het Mandarijn pinyin Shitoushan) herbergt verschillende tempels, grotten en routes om te hiken, en ligt daarnaast in de buurt van enkele andere bezienswaardigheden. De meeste tempels op de berg zijn boeddhistisch, maar zoals het Taiwanese tempels betaamt hebben ze ook Japanse, daoïstische en Hakka invloeden. De tempels zijn actief: er wonen dus monniken en nonnen. Dat je ook nog in een van de tempels kunt eten en slapen, maakt dit een absolute bucket list ervaring, al is het heus niet voor iedereen geschikt.
Het verhaal van Quanhua Temple, gelegen op Lion’s Head Mountain, begint in 1892. In dat jaar vindt een boeddhistische monnik, Pujie, een verzameling botten in een grot in het gebied rondom de berg. Uiteindelijk gaf hij de opdracht om hier een tempel te bouwen ter ere van de onbekende overledene. Deze tempel kreeg de naam Yuanguang. Na de bouw van de Yuanguang Tempel werden er nog twintig andere tempels en heiligdommen tegen de rotswanden aangebouwd, waaronder Quanhua Tempel. Bij deze tempel kun je overnachten.



Hoe bereik je Lion’s Head Mountain? Waar ligt het?
Zoals gezegd ligt Lion’s Head Mountain in Noordwest-Taiwan, op anderhalf uur van de hoofdstad Taipei op de grens tussen de provincies Hsinchu en Miaoli. Het adres van de tempel waar je slaapt, Quanhua Temple, is: 獅山村17麟242號, Nanzhuang Township, Miaoli County, Taiwan 353. Je leest het al in het adres, maar Quanhua Temple ligt aan de Miaoli-kant van het gebied. Dit gedeelte van Lion’s Head Mountain is bekender en wordt wat vaker bezocht dan Hsinchu, maar vergis je niet: dit is nog steeds een echte off the beaten track-bestemming.
Het is het meest makkelijk om per huurauto door Taiwan te reizen en dan bij deze tempel een stop te maken. De weg ernaartoe is veilig en goed. Onderweg kun je een tussenstop maken bij Putian Temple in Hsinchu.

Rijd je vervolgens verder, dan kom je uit bij Lion’s Head Mountain. Het is fijn dat de berg nog geen vijfhonderd meter hoog is, want ook met een 2WD of kapotte auto (been there, done that) rijd je eenvoudig omhoog. Alleen bij de ingang is het een beetje zoeken. Om de ingang van de tempel te bereiken, moet je een smalle, steile ‘oprit’ of laan oprijden tussen de rotsen door, vanaf een grotere parkeerplaats. Deze parkeerplaats hoort wel bij het terrein, maar niet bij het hotel. Je kunt dus nog dichterbij parkeren, maar dan moet je wel eerst verder omhoog. Wellicht vraag je je af of je wel goed rijdt, maar ja, dat doe je echt! Twijfel je toch, vraag het dan aan iemand in de buurt; hoewel er niet veel mensen zijn, is Google Translate je beste vriend.
Reis je door Taiwan met het openbaar vervoer? Dan is het moeilijker om Lion’s Head Mountain te bereiken, maar niet onmogelijk! Allereerst moet je de trein nemen naar Zhunan Station (竹南站). Vanuit daar neem je bus 5805 of 5806 richting Nanzhuang, een plaats waar we later dit artikel nog op terugkomen. Neem je bus 5805, dan moet je uitstappen bij halte Shitoushan. Voor de andere bus stap je uit bij halte Longmenkou. Deze busrit duurt in allebei de gevallen ruim een uur. Ben je aangekomen bij de bushalte dan kun je ofwel wandelen naar de tempel (15-30 minuten) ofwel een taxi nemen. Het is wel handig om deze van te voren te regelen via de receptie van de tempel.
Eenmaal aangekomen, moet je om de tempel te bereiken behoorlijk wat gekke trappetjes beklimmen. Deze gaan door wat rotsen heen en zijn soms wat glad door de regen. Prima te doen voor de meeste mensen, maar niet handig met een koffer. Als dat geen toffe entree is!


Eten en slapen in Quanhua Temple: overnachten in een tempel in Taiwan
Wij bezochten Lion’s Head Mountain vooral omdat we erg graag in een tempel wilden overnachten. In Taiwan slapen veel mensen in kloostercomplex Fo Guang Shan en dat hebben wij ook gedaan. Dit klooster is echter een stuk commerciëler. Er zijn meerdere restaurants te vinden (er is zelfs een Starbucks) en er zijn veel toeristen en winkeltjes. Bovendien bezoeken veel georganiseerde reizen het klooster als (onderdeel van) een dagtrip vanuit Kaohsiung, waardoor het er overdag druk kan zijn. Dit is allemaal niet het geval bij Lion’s Head Mountain. Als je hier overnacht leef je écht mee in het ritme van de monniken en nonnen.
De kamers in Quanhua Temple zijn krap en simpel, maar je hebt alles wat je nodig hebt; een wc, een douche en twee eenpersoonsmatrassen op de grond. Verder hebben de meeste kamers een balkonnetje, vanwaar je uitzicht hebt over de omgeving. Er is niet altijd warm water. In principe kun je alleen ’s avonds warm douchen. Als je per se ’s ochtends warm wilt douchen, moet je dat ruim van tevoren bij de receptie aangeven. De kamer zelf is vrij koud, zeker tussen november en februari. Je deken is dun, dus neem een warme pyjama mee als je in de winter reist.

💡Houd je kamerdeuren, vooral die naar het balkon toe, zoveel mogelijk dicht. Toen wij kort de deur open hadden (we waren nogal enthousiast over het balkon), vlogen de krekels en torren onze kamer in en daar hadden we de rest van de avond en nacht last van. Ze doen niets natuurlijk, maar irritant zijn ze wel; de insectjes maken aardig wat geluid én laten zich maar al te graag naar beneden vallen.

Ondanks de simpele kamer en keverinvasie vonden we het geweldig om te overnachten in Quanhua Temple! De ontvangst was zó vriendelijk, het uitzicht is heel mooi, het is er stil, sereen… ’s Avonds heb je de tempel helemaal voor je alleen, als ook het handjevol dagjesmensen is vertrokken. Overnachten in Quanhua Temple is echt een waanzinnige, authentieke slow travel ervaring.


Wat betreft het eten; dat is allemaal prima geregeld. In de winter ontbijt je om 07:00 uur. Om 06:00 uur ’s ochtend wordt er buiten voor de tempel op een grote gong geslagen. Die wekt je en daarna heb je nog een uurtje om de zon op te zien komen, koud te douchen of wat te snoozen. Wij lazen online dat het ontbijt ook weleens om 6:30 uur plaatsvindt. Wij denken dat dit in de zomer het geval is, maar dat weten we niet zeker.
Het vroege opstaan kan lastig zijn, zeker met 7 uur tijdsverschil, maar is wel echt de moeite waard. En zoals de huisregels van het hotel zelf ook zeggen: “it’s the early bird that catches the worm”. Lunchen kan tussen 12:00 en 14:00 uur, avondeten om 17:30 uur. Ook dan gaat er weer een gong, dus vergissen kan niet! Zorg wel dat je al enigszins in de buurt bent rond de etenstijden. Zoals hierboven vermeld, bestaat het complex uit alleen maar trappen, dus neem wat ruimer de tijd.


Het eten en drinken is gratis, ook als je niet bij Quanhua Temple gaat eten maar bij Yuanguang Temple. Het is wel netjes om een kleine donatie achter te laten. Als de gong heeft geslagen, ben je welkom in de eetruimte. Je mag dan gaan zitten en krijgt enkele bakjes met eten. Misschien ten overvloede: er wordt niet uitgelegd wat het allemaal is en als je allergieën hebt, kan dat lastig zijn. Wijzelf hebben best wat (lekkere!) dingen gegeten waarvan we geen benul hebben wat het was. Vanzelfsprekend gebruik je eetstokjes en krijg je (alleen) een lepel voor soep.
In de tempel wordt volledig vegetarisch gegeten. ’s Ochtends krijg je rijstepap met brood, groenten en tofu. ’s Avonds krijg je praktisch hetzelfde, maar dan met soep en droge rijst. Echt veel smaak heeft het eten niet; in boeddhistische tempels wordt er gekookt zonder ui, knoflook, bieslook, prei en sjalotten, omdat deze sterk ruikende groenten en kruiden woede- en lustopwekkend zouden werken. Ook pepers zul je niet terugvinden in de gerechten in de tempel.
Wanneer je bij de tempel gaat eten, zit je aan een soort schoolbankjes in rijtjes achter elkaar. In principe is het gangbaar dat monniken eerst eten en de gasten daarna. Bij ons hadden de monniken inderdaad al gegeten en aten we dus niet tegelijkertijd. Soms blijven ze echter wel zitten in de eetzaal. Voel even aan of je mag praten, want daar denkt niet iedere monnik of non hetzelfde over. Soms beginnen zij een gesprek met jou, maar maak verder niet teveel geluid in de eetzaal. Idealiter eet je alles op, maar mocht je iets echt niet lekker vinden of genoeg hebben, dan kan je het buiten zelf in de prullenbak gooien.
Jonge kinderen zijn in principe welkom in de tempel. Het is aan jou om te bepalen of je denkt dat jouw kind(eren), andere gasten én de tempelbewoners blij worden van dit bezoek. Wijzelf zouden een bezoek pas aanraden vanaf een leeftijd van 7 jaar. En voor de mensen met pubers… Er is WiFi. Niet hele sterke, maar het is er wel.
Hoe maak je een reservering?
Eigenlijk is er altijd wel plek bij Lion’s Head Mountain, behalve als er een religieus festival plaatsvindt of door een andere omstandigheid. Aangezien wij daar in Nederland/België weinig zicht op hebben, kun je toch beter reserveren. Dit kan ook last minute. Om te reserveren, bel je 886-37-822-563. Waarschijnlijk neemt een minimaal Engelssprekende vrouw de telefoon op. Denk er wel aan dat er behoorlijk wat tijdsverschil is tussen Centraal-Europa en Taiwan. Het beste bel je dus ’s ochtends vroeg, Nederlandse/Belgische tijd. De kosten bedroegen in ons geval (december 2024) circa 40 euro per tweepersoonskamer. Hierbij is het eten en drinken inbegrepen (ontbijt, lunch, diner), op de kleine gift na. Inchecken kan vanaf 15:00 uur en uitchecken moet voor 11:00 uur.

Bezienswaardigheden: wat is er te zien en doen bij Lion’s Head Mountain?
Hiken: trails, tempels en grotten bij Lion’s Head Mountain
Er is genoeg te zien en doen bij en rondom Lion’s Head Mountain om je een dag of twee te vermaken. Je bezoek draait natuurlijk om de berg en haar tempels, dus trek daar sowieso veel tijd voor uit. Je kunt verschillende hikes maken in het gebied. De bekendste is Shishan Historic Trail (獅山古道) die van bezoekerscentrum Shitoushan aan de Hsinchu-kant naar Quanhua Temple loopt. Onderweg kom je onder andere langs de Tempels van de 10.000 Boeddha’s (Wanfo), de Lingxia Cave Temple, de eerdergenoemde Yuanguang Temple (bovenop de berg en zeer de moeite waard; wij kregen hier een interessante rondleiding en mochten meelunchen met de nonnen), Linyun Temple en Sheli Temple.
Eindpunt Quanhua Temple is een bezienswaardigheid op zich, zeker als je het vergelijkt met sommige andere grottempels. Als je aankomt zul je al snel een mooi verlichtte trap omhoog zien en die moet je zeker eens oplopen. Vanaf daar heb je een prachtig uitzicht over de tempel en de omgeving. Andere wandelroutes zijn Liuliao Historic Trail, Tengping Trail, Shuilian Bridge Trail en Shuilian Cave Trail. Ook deze trails zijn zeer de moeite waard en als je een beetje doorloopt, kun je ze prima allemaal op een dag afgaan.
Hoewel we online lazen dat de trails goed zijn aangegeven, vonden wij dat eigenlijk niet. We hebben echt veel gezien in het gebied, alles wat we wilden eigenlijk, maar of we ook het juiste pad hebben gevolgd? Werkelijk geen idee! Verdwalen is echter moeilijk, dus je hoeft je geen zorgen te maken over de route of de weg. Oh, en let op: als het heeft geregend (en dat doet het nog weleens in Taiwan) dan wordt de ondergrond erg glad. Kijk daar dus goed voor uit! Verder zijn de trails niet moeilijk, maar bestaan ze wel uit veel trappen en flink wat geklim. Soms kijk je ook wel een klein afgrondje in. Voor mensen met hoogtevrees en/of slechte knieën dus niet ideaal.





Bezienswaardigheden in de buurt van Lion’s Head Mountain: Hsinchu, Nanzhuang en Dahu
Ook in de buurt van Lion’s Head Mountain zijn enkele bezienswaardigheden te vinden. Allereerst Putian Temple in Hsinchu. Hier kun je langsrijden op je route van Taipei naar Lion’s Head Mountain. Putian Temple is onbekend en wordt ook vrijwel niet door toeristen bezocht. Wij kwamen de tempel per toeval tegen op Google Maps en waren aan de hand van de afbeeldingen direct verkocht. Voor je bezoek heb je 30-45 minuten nodig, waarbij je waarschijnlijk vooral foto’s maakt van het 120-meter hoge Guanyu-standbeeld.
Een tweede tip is een bezoek aan het stadje Nanzhuang. Dit stadje is een beetje het Volendam van Taiwan; veel Taiwanezen gaan er zelf naartoe op dagtrip. In Nanzhuang wonen de Hakka (客家, uitgesproken als Kèjiā), een etnisch-culturele groep van Han-Chinezen, oorspronkelijk afkomstig uit Noord-China. De Hakka hebben hun eigen taal, geschiedenis en tradities. Ze wonen met name op het Taiwanese platteland en in de bergen, waaronder in Hsinchu en Miaoli. Deze bekendste minderheid van Taiwan presenteert haar cultuur actief in stadjes als Beipu en Nanzhuang. Met name in de Old Street (of: Sweet Osmanthus Lane/Alley, 桂花巷) kun je dat erg goed zien. Hier proef je de meest bijzondere lokale, traditionele gerechten; ideaal voor rond lunchtijd dus!
Rijd je vanaf Lion’s Head Mountain verder naar het zuidwesten dan raden we tot slot een bezoekje aan Dahu aan. Dahu is een township in Miaoli dat bekend staat om haar aardbeien. Als je in de winter in Taiwan bent, stop dan zeker even bij Tricycle Strawberry Fields (三輪車草莓園). Hier mag je zelf met regenlaarzen aan door aardbeienvelden struinen om ze te plukken. Vervolgens reken je af en heb je een heerlijke snack voor onderweg!








Tips voor je bezoek aan en overnachting in Quanhua Temple, Lion’s Head Mountain
En heb je de beslissing gemaakt om (minstens) een nachtje te overnachten in een tempel in Taiwan? Dat snappen we helemaal, want het is erg gaaf! Wel hebben we nog enkele tips voor je:
- Zoals we al eerder zeiden: er is een douche, maar niet altijd warm water (alleen tussen 17:00 en 22:00 uur). Pas hier dus je haar-was-schema op aan! Als je écht ’s ochtends wilt douchen, moet je dat ruim van tevoren aangeven bij de ingang van de tempel.
- Lion’s Head Mountain is een berg. Een berg betekent: iets lagere temperaturen. Het weer in Taiwan is sowieso al niet heel voorspelbaar, dus we adviseren je om wat laagjes mee te nemen. Zeker in de winter is het ’s ochtends erg fris. Wij ontbeten bijvoorbeeld met onze jas aan.
- ’s Nachts is het best koud op Lion’s Head Mountain en je deken is niet dik. In de huisregels van de accommodatie staat dan ook: “We suggest you wear more warm clothes”.
- Houd deuren en ramen goed dicht, zeker rond de schemertijd, om de keveraantallen iets lager te houden.
- In verband met alle trappen raden we het je aan om een dagrugzakje in te pakken en daar je spullen voor je overnachting (toilettas, pyjama, kleding voor de volgende dag, trui, jas) in te doen. De rest van de spullen laat je vervolgens mooi in de huurauto liggen. Dat scheelt sjouwen!
- Reis je met het OV of wil je écht graag je koffer(s) meenemen de tempel in? Laat je spullen eerst beneden liggen en loop naar boven. Vraag bij de receptie naar de lift. Deze zit behoorlijk verstopt, maar hij is er dus wel! De lift is wat gammel, een soort spannende Droomvluchtervaring – maar je hoeft zo niet te tillen! Winst!
- Houd er wat betreft je kleding rekening mee dat je in een tempel slaapt. Geen croptops, sportbeha’s, tanktops en korte broeken/rokjes dus, maar een (dunne) lange broek en minimaal een shirt met korte mouwen. De kleur maakt niet uit, maar let wel even op de opdruk.
- Bij de receptie spreekt één vrouw Engels. Toch is het wel handig om een vertaalapp op je telefoon te hebben staan.
- Gedraag je respectvol; je bent hier te gast.
- Ben je benieuwd hoe een bezoek aan Lion’s Head Mountain in je route past? Wij hebben de overnachting hier opgenomen in onze tweeweekse en drieweekse route.
4 reacties Voeg uw reactie toe